MAGNETI MARELLI NA TARGACH AUTOMECHNIKA FRANKFURT 2018

Magneti Marelli Aftermarket weźmie udział w 25. edycji targów Automechanika Frankfurt, odbywającej się w dniach 11-15 września 2018, prezentując się na stanowisku wystawowym o powierzchni przekraczającej 300 m2, usytuowanym w pawilonie 3.0, na stanowisku numer B11.

Flagowe produkty firmy zostaną przedstawione na nowoczesnym stanowisku o eleganckim wyglądzie, uzyskanym dzięki wykorzystaniu naturalnych elementów takich, jak drewno czy rośliny tworzące wiszące ogrody. Ma to na celu stworzenie przyjaznego i ułatwiającego budowanie relacji środowiska, a zarazem komfortowego miejsca do prowadzenia rozmów o technologii i biznesie.

Wewnątrz przestrzeni wystawowej, zwiedzający będą mieli możliwość odbycia podróży zaznajamiającej ich z technologiami Magneti Marelli takimi, jak systemy oświetlenia LED i Full-LED stosowane przez największych światowych producentów, wyprodukowane przez Magneti Marelli Automotive Lighting i oferowane przez Magneti Marelli Aftermarket.

Przedstawione zostaną najnowszej generacji reflektory matrycowe LED, sterowane za pomocą kamer i czujników, adaptacyjne reflektory dalekosiężne, jak również lampy tylne LED, które zyskały ogromne uznanie najważniejszych producentów samochodów na świecie.

Aby umożliwić zwiedzającym jak najlepsze zaznajomienie się z funkcjami, oferowanymi dzięki najnowszym technologiom oświetleniowym, na stoisku odbędą się trzy prezentacje 3D, które przedstawią zasady działania modułu MP (Multi Pixel), adaptacyjnych reflektorów dalekosiężnych i modułu skrętnego.

Przedstawione zostaną również najlepsze projekty Magneti Marelli Electronic Systems i Magneti Marelli Motorsport: nowatorskie rozwiązania stosowane w sportach motorowych, 400-konna jednostka napędowa i falownik stosowane w Formule E i kamera o bardzo wysokiej prędkości rejestracji obrazu, używana we wszystkich pojazdach Formuły 1. Kamera montowana w przedniej części pojazdu rejestruje obraz z częstotliwością 400 klatek na sekundę, znaczącą usprawniając proces komunikacji z bolidem oraz poprawiając bezpieczeństwo kierowcy. Innowacyjne technologie są dowodem kompetencji Magneti Marelli Motorsport w dziedzinie sportów motorowych.

W trakcie trwania targów przedstawione zostaną również produkty wyposażenia warsztatowego. Zaprezentowane zostaną najważniejsze nowości, miedzy innymi testery diagnostyczne Flexstar i Visionstar z opatentowanym oprogramowaniem, umożlwiającym sprawną komunikację z diagnozowanym pojazdem i szybkie wykrycie usterki.

Wśród pozostałych produktów diagnostycznych, które zostaną pokazane na stanowisku, znajdą się także tester Master Alt umożliwiający szybkie sprawdzenie alternatora bez konieczności wymontowywania go z samochodu, nowa gama stacji klimatyzacji Alaska i urządzenie do awaryjnego rozruchu silnika Hybrid Starter.

W obrębie stoiska wystawowego Magneti Marelli ustawiony będzie pokazowy warsztat Magneti Marelli Checkstar, w którym dzięki multimedialnym pokazom, zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z technikami stosowanymi w obsłudze pojazdów najnowszej generacji.

Firma zaprezentuje części zamienne w poszczególnych grupach. Wśród produktów mechanicznych największą uwagę będzie zwracać na elementy układu zawieszenia i układu hamulcowego. Produkty oferowane w tych liniach takie, jak amortyzatory i wahacze, gwarantują jakość porównywalną z częściami pierwszomontażowymi. Portfolio uzupełnia szeroka gama sprężyn gazowych przeznaczonych do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych. Zaprezentowana zostanie także odświeżona linia tarcz i klocków hamulcowych, zaprojektowanych i wyprodukowanych we współpracy z firmą Brembo, będącą liderem wśród producentów części układu hamulcowego, znaną z takich innowacyjnych rozwiązań, jak sportowe tarcze hamulcowe Max i Xtra lub tarcze pływające.

Na stoisku będzie można zobaczyć markę Magneti Marelli Cofap - lidera rynku Ameryki Południowej (65% udziału w rynku południowoamerykańskim), który sprzedaje rocznie 30 milionów amortyzatorów na całym świecie, posiada ofertę zapewniającą 98% pokrycie światowego parku. Symbolem, kojarzonym z marką Cofap jest jamnik, którego drewniana rzeźba o długości 1,5 metra i wysokości 70 cm będzie zachęcała do odwiedzenia części stoiska.

W grupie produktów elektrycznych i elektronicznych, siła marki Magneti Marelli będzie prezentowana za pomocą rozwiązań związanych ze sterowaniem silnikami takimi, jak wtryskiwacze GDI czy korpusy przepustnicy dla silników TSI, produkowanych przez największe niemieckie koncerny. Oferta zawierająca produkty obsługi jednostek napędowych o ponad 24 tysiącach zastosowaniach to tylko część rozwiązań elektrycznych i elektronicznych Magneti Marelli, dostępnych dla niezależnego rynku części zamiennych.

Prezentacja części eksploatacyjnych odbędzie się na przykładzie akumulatorów, produkowanych we wszystkich dostępnych technologiach, między innymi przedstawione zostaną akumulatory AGM, akumulatory przeznaczone do systemów Start&Stop, posiadających podwójne, termozgrzewalne wieczko z ujściem odgazowującym i zabezpieczeniem przeciwiskrowym. Dodatkowo pokazane zostaną nowe łańcuchy, uzupełniające zestawy pasków napędowych i pozostałych części rozrządu.

Magneti Marelli Aftermarket oferuje ponad 80 tysięcy części dostępnych na całym świecie, dostarcza innowacyjne produkty i usługi usprawniające pracę warsztatów samochodowych, poprzez szkolenia przekazuje wiedzę mechanikom i osobom związanych z rynkiem napraw i rynkiem części zamiennych, spełnia oczekiwania kierowców stawiane branży motoryzacyjnej.